fbpx
AktualitetLajme

Zhbllokohet Rinasi, Balluku njofton kategoritë që rinisin fluturimet: Shpëtuam vaksinat

Zhbllokohet Rinasi, Balluku njofton kategoritë që rinisin fluturimet: Shpëtuam vaksinat

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka njoftuar ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin e Rinasit.

Përmes një deklarate për mediat, ajo ka lajmëruar se sot do të rinisin fluturimet diplomatike, humanitare, shëndetësore, emergjencat, shtetërore dhe fluturimet ushtarake.
Balluku u shpreh se mbrëmë arritën me shumë mundim që të shpëtoj vaksinat kundër koronavirusit dhe ato do të vijnë sot në orën 15:00.
Nga ana tjetër, qyetarët civilë do ta kenë të pamundur që të udhëtojnë sot dhe do duhet të presin ditën e nesërme për nisjen e fluturimeve komerciale.
“Sot do të nisin të fluturimet diplomatike, humanitare, shëndetësore, emergjencat, shtetërore dhe fluturimet ushtarake.
Me një përpjekje shume të madhe kemi arriture që të ruajmë sot numrin e vaksinave që ishin parashikohet të vinin dje. Ato do të vijnë sot në orën 3.
Njoftoj të gjithë qytetarët se sot do ta kemi të pamundur që të nisin fluturimet civile, por do të nisin ditën e nesërme.
Të gjithë kompanitë që janë të skeduluar do të nisin në territorin e Shqipërisë duke filluar nga dita e nesërme.
Kjo situatë na ka bërë të kuptojmë se ka qenë një plan i organizuar për të ndalur fluturimet deri në ditën e zgjedhjeve. Po punojmë për të zgjidhur këtë situatë, për të kthyer gjithçka në normalitet”,- tha Balluku.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button