fbpx
Lajme

Vrau pronarin e bilardos dhe shokun në 1997 në Elbasan, kapet shqiptari i shumëkërkuar në Angli

Artan Muça, i akuzuar dhe dënuar për një vrasje të dyfishtë në 1997 në fshatin Kusarth në Elbasan është arrestuar në Angli.

Në 1 qershor të vitit të mbrapshtë, Muça ekzekutoi me kallashnikov Sefedin Gjatën dhe Bujar Musain. Për shumë vite, autori kishte arritur që t’i shpëtonte drejtësisë duke u fshehur në Angli, por tashmë pritet që të ekstradohet dhe të vuajë dënimin me 21 vite në Shqipëri.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button