fbpx
AktualitetBotaLajme

Vrau me 2 plumba 28-vjeçarin shqiptar në Itali, zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar, ja pse nisi konflikti mes tyre Mbrëmjen e djeshme u vra në banesën e tij në Itali, 27-vjeçari shqiptar

Vrau me 2 plumba 28-vjeçarin shqiptar në Itali, zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar, ja pse nisi konflikti mes tyre Mbrëmjen e djeshme u vra në banesën e tij në Itali, 27-vjeçari shqiptar S. X..

Sipas mediave italiane i dyshuari kryesor për vrasjen e tij, dyshohet 39-vjeçari shqiptar S. Fejza.

Ai u arrestua disa orë pas ngjarjes, pasi policia mori dëshmitë e personave që mund të kishin dijeni për ngjarjen.

Në dëshminë e tij, Fejza ka thënë se ishte konfliktuar me 28-vjeçarin për një shtëpi me qera.

Mësohet se 39-vjeçari ka kërkuar që të jetojë në shtëpinë me qera ku jetonte Xhyra me disa shokë të tij, por pronari italian i ka thënë se nuk mund të qëndrojë aty pasi Xh. me shokë nuk e kishin paguar qiranë.

Pronari italian i ka kërkuar 39-vjeçarit që të fliste me Xh. dhe shokët e tij që ta lejonin për të jetuar aty.

Pas këtij konflikti, mendohet se Sh. Fejza ka qëlluar me armë në gjoks dhe në bark 28-vjeçarin S. Xh. duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button