fbpx
LajmeSport

VIDEO/ Franca “vulos” sfidën, kalon lehtësisht në Finale

Franca dhe Maroku do masin forcat në orën 20.00, në kuadër të gjysmëfinales së dytë të Botërorit të Katarit. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet.

Sfida do të luhet në Al Bayt Stadium (Al Khor) dhe pritet me interes të madh nga tifozët. Sa i përket gjykimit, arbitër kryesor do të jetë meksikani Ramos C. A. Fituesi do të përballet në finale me Argjentinën.

Franca (4-2-3-1): Lloris; Koundé, Varane, Konaté, Theo Hernandez; Tchouaméni, Fofana; Dembelé, Griezmann, Mbappé; Giroud.

Marok (3-4-3): Bounou; El yamiq, Saiss, Aguerd; Hakimi, Amrabat, Ounahi, Mazraoui; Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

Franca triumfoi sot në sfidën e orës 20:00 ndaj Marokut në gjysëm finale dhe kështu shkon në finale në përballje do të jete me Argjentinën.

Franca 2-0 Marok

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button