fbpx
BotaLajmeSport

Vështirë t’i rezistojë ‘el Clasicos’: Ozil me fjalë të mëdha për Real Madridin pas triumfit ndaj Barcelonës

Vështirë t’i rezistojë ‘el Clasicos’: Ozil me fjalë të mëdha për Real Madridin pas triumfit ndaj Barcelonës

Mund të jetë larguar nga “Santiago Bernabeu” fizikisht, por Mesut Ozil nuk e ka harruar kohën e tij në Real Madrid.

Mesfushori i Fenerbahces ka shikuar me vëmendje derbin e zhvilluar të shtunën dhe me anë të mediave sociale ka komentuar triumfin e Los Blancos në La Liga.

 

“Lojë e mahnitshme”, shkroi Ozil në Twitter. “Pikë të mëdha, të mëdha të El Clasicos. Favoritet për titullin tani”.

 

Ozil përfundoi postimin e tij me #HalaMadrid.

Ky nuk ishte komenti i tij i vetëm për ndeshjen. Ozil ishte aq i impresionuar sa kushdo nga goli i mrekullueshëm i Karim Benzemas.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button