fbpx
KurioziteteLajme

TRAGJIKE/ Përplaset kamioni me autobusin, humbin jetën 11 persona

TRAGJIKE/ Përplaset kamioni me autobusin, humbin jetën 11 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kinën Lindore ku një kamion është përplasur me autobusin dhe si pasojë kanë humbur jetën 11 persona.

Mediat e huaja bëjnë të ditur se kamioni fillimisht është përplasur me një pengesë sigurie dhe më pas me autobusin.

Shkak i këtij aksidenti mendohet të ketë qenë moti I keq.  Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në provincën Jiangsu, në veri të Shanghit.

Deri më tani ende nuk dihet numri I personave të plagosur dhe numri I atyre që ndodheshin në autobus.

Burimi/Newsbomb.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button