fbpx
KurioziteteLajme

Trafikonin kokainë dhe thasë me ilaçe, dy shqiptarët përfundojnë në pranga

Trafikonin kokainë dhe thasë me ilaçe, dy shqiptarët përfundojnë në pranga

Dy shtetas shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë greke, teksa akuzohen për trafik të lëndëve narkotike, konkretisht të kokainës. Operacioni është finalizuar me sukses nga oficerët e policisë së Nën-Drejtorisë së Drogës dhe Sigurisë së Atikës.
Ky operacion është shtrirë në Athinë dhe Galatsi, ndërsa bëhet me dije se nga kontrollet e kryera në shtëpitë e shqiptarëve, janë gjetur dhe konfiskuan 1,315 gram kokainë, 18 thasë me ilaçe, 2 peshore precize, shumat prej 15,020 euro dhe 241 dollarë, 7 celularë, si dhe disa pako najloni.
Të prangosurit u dërguan në Prokurorinë Publike të Athinës, teksa priten hetime të mëtejshme të rastit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button