fbpx
KurioziteteLajme

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri.

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri.

Lëkudje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Deri tani raportohet se magnituda ishte 3.8 e shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte Maqedoninë e Veriut.

Më konkretisht, epiqendra ka qenë 20 kilometra në juglindje të Gostivarit, me thellësi rreth 10 kilometra. Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë në Shkodër dhe Peshkopi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button