fbpx
BotaKurioziteteLajme

Shqiptaret dhe Nigerianet ne Itali sherr me kaçavida

Shqiptaret dhe Nigerianet ne Itali

ITALI– Një sh.err masiv midis disa shqiptareve dhe nigerianeve ka ndodhur në Torino. Sipas mediave italiane, 2 nigerian dhe 2 shqiptar janë zënë me njëri-tjetrin, në një rrugë të mbushur me njerëz.

Mësohet se ata kanë përdoruar kaçavida dhe si pasojë kanë marrë dhe dëmt.ime në trup. Policia ka arrestuar vetëm 3 prej tyre, pasi njëri ndodhet në gjendje të rë,ndë në spital për shkak të dëm,timeve që ka marrë.

Bëhet e ditur se të dy shtetasit nigerian kanë precedent për trafikim të lëndëve nark.otike, po ashtu dhe njëri nga shqiptarët. Shkaqet e konfl.iktit ende nuk janë bërë të qarta.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button