fbpx
KurioziteteLajmePolitika

Shqiptarë, për kë do bëni tifo në FUSHATË sot?

Shqiptarë, për kë do bëni tifo në FUSHATË sot?

Dita e sotme shënon hapjen e fushatës elektorale për dy partitë kryesore në vend, PD dhe PS. Kreu i PD Lulzim Basha do të gjendet në orën 17:00 në “Sheshin Nënë Tereza” ndërsa PS e Edi Ramës do ta çelë fushatën në orën 18:00 në “Sheshin Skënderbej”. Gjatë pasdites së djeshme janë rregulluar detajet përfundimtare, punimet e fundit për nisjen e fushatave ditën e sotme.

Mësohet se nuk do të jetë të pranishëm militantët dhe simpatizantët e partive, për shkak të masave Anti-Covid, por në fushatat përkatëse do të marrin pjesë vetëm kandidatët e partive për deputet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button