fbpx
BotaLajme

Selaniku në zjarr, studentët sulmojnë policinë greke

Selaniku në zjarr, studentët sulmojnë policinë greke

Posted By: Marjana Ciku 0 Comment greke, policinë, studntet

Protesta e studentëve në Selanik përfundoi me një përleshje midis protestuesve dhe policisë.

 

Të paktën dy persona, një oficer policie dhe një protestues, raportojnë mediat greke.

 

Përleshjet midis studentëve dhe policisë vazhduan në disa vende të tjera në qytet, ku protestuesit bllokuan trafikun me kontejnerë dhe hodhën gurë dhe kokteje Molotov drejt policisë nga barrikadat.

 

Të paktën dy njerëz u dërguan në spital pasi u dogjën me rastin e sulmit me koktej molotovi.

 

Ndryshe, studentët kërkojnë që të tërhiqet ligji për arsimin e lartë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button