fbpx
AktualitetLajme

Rikthehet dëbora në vend, disa fshatra mbeten pa energji elektrike

Përkeqësimi i kushteve të motit dhe ulja e temperaturave, ka risjellë reshjet e dëborës në verilindje të vendit.

Në zonat malore trashësia e borës varion nga 5 deri në 15 cm, ndërsa nuk janë raportuar probleme në qarkullim.

Por reshjet e borës u shoqëruan me erëra të forta dhe stuhi, duke shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në disa zona mungon.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button