fbpx
AktualitetLajmePolitika

Rama pyt biznesmenen në Tepelenë: Si e ke francezin? Kumbaro me zë të ulët: Nuk është më ndërroi jetë nga Covid

Rama pyt biznesmenen në Tepelenë: Si e ke francezin? Kumbaro me zë të ulët: Nuk është më ndërroi jetë nga Covid

Kryminsitri Edi Rama ditën e sotme ka zhilluar një takim me biznesmenë të bujqësisë në Tepelenë.

Gjatë takimit ka pasur edhe një moment të sikletshëm, teksa Mirela Kumbaro ka prezantuar disa nga biznesmentët, një ndër to ishte dhe Elona.

Kur Kumbaro prezantoi Elonën, Rama e pyeti se si e kishte partnerin, i cili ishte frances, ndërsa Kumbaro i thitë se ai kishte ndërruar jetë nga Covid-19.

Rama mbetet i befasuar dhe i kërkon ndjesë.

Pjesë nga biseda:

Kumbaro: Elona nga Ballabi kur kemi qënë tek ferma

Rama: Elona është kampione

 

Kumbaro: Është kampione dhe e ka pasuruar ofertën

 

Rama: Çthotë francezi

 

Kumbaro: Francezi nuk është më, ka ndërruar jetë nga Covid

 

Rama: O ndjesë, ndjesë. Nuk e dija.

 

Kumbari: Po Elona vazhdon projektin e nisur

 

Rama: Ishte këtu apo atje?

 

Elona: Në Francë.

 

Rama: Në Francë e mori?

 

Elona: Jo e mori këtu, e më pas iku në Farncë. Ndërroi jetë në Francë.

 

Rama: Aj. Më vjen shumë shumë keq nuk e kam marrë vesh. Tani po e dëgjoj për herë të parë.

 

Kumbaro: Elona po e vazhdon projektin

 

Rama: Do vazhdosh do rezistosh. Respekte!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button