fbpx
KurioziteteLajme

Pse njerëzit në Japoni flenë në dysheme dhe 5 arsye pse duhet ta provoni

Pse njerëzit në Japoni flenë në dysheme dhe 5 arsye pse duhet ta provoni.

Nëse jeni rritur në një vend perëndimor, ndoshta jeni mësuar të flini të mbështjellë në një shtrat të butë. Por kur hyni në një dhomë gjumi japoneze, ka shumë mundësi që të mos gjeni as një shtrat.

Ka shumë arsye pse japonezët preferojnë të flenë gjumë në dysheme, dhe kjo nuk është vetëm një traditë ose për arsye të kursimit të hapësirës në apartamente të vogla. Rezulton se, gjumi në tokë ka disa përfitime mjaft mbresëlënëse shen.detesore.

1. Mund te lehtesoje dhimbjen e shpines
2.Mund te permirsoj qendrimin tuaj

3.Mund te permirsoj qa.rkullimin e gj.akut
4.Mund te ndihmoj te ngriheni ne kohe

5.Eshte e perballueshme

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button