fbpx
KurioziteteLajme

Protesta e Albcontrol, 26 kontrollorë përfundojnë në polici, mes tyre një grua. Ja kush janë (EMRAT)

Protesta e Albcontrol, 26 kontrollorë përfundojnë në polici, mes tyre një grua. Ja kush janë (EMRAT)

 

Identifikohen disa prej kontrollorëve të shoqëruar në policinë e Tiranës, në lidhje me grevën e Albcontrol që çoi në pezullimin e punës në aeroportin e Rinasit.
Në polici janë shoqëruar 26 kontrollorë, ndërkohë që nuk dihet gjendja juridike e tyre. Mes personave të shoqëruar janë; Rei Katroshi, Armando Fezga, Flora Ndreca, Mohnir Mezini, Sokol Kosta, Elton Shabani si dhe dy persona të tjerë.
Balkanweb bën me dije se një pjesë e tyre u thirrën në telefon dhe shkuan vullnetarisht në polici dhe pjesa tjetër u shoqërua me forca policie pas mesnatës nga një ambient privat ku qëndronin te grumbulluar pas Albcontrol.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button