fbpx
Lajme

Përndiqte të renë në Shkodër, arrestohet 53 vjeçari

Një 53-vjeçar është vënë nën prangat e policisë pasi akuzohet për veprat penale “Përndjekja” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” mbetur në tentativë.

Shtetasi M. Z., 53 vjeç, dyshohet se ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me një shtetase 33-vjeçare, të cilën e kë përndjekur për një periudhë kohore.

Po ashtu, është vënë nën pranga një 59-vjeçar, banues në Golem, Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Njoftimi i policisë/ Shkodër

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. Z., 53 vjeç, banues në Shkodër, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” mbetur në tentativë, pasi dyshohet se ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me një shtetase 33-vjecare, të cilën e ka përndjekur për një periudhë kohore.

Gjithashtu, nga të njëjtat struktura u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit L. S., 59 vjeç, banues në fshatin Golem, Shkodër, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button