fbpx
AktualitetLajmeLajme SoftPolitika

Opinion nga Kreshnik Çollaku/ Shumica e Vertete.

Shumica e Vertete.

Opozita per te rrezuar Ramen nuk duhet te beje gabimin fatal te kerkoje te ngjashmit e Rames ne krah te kundert.
Opozita nuk ka nevoje te ndertoje nje “aleance qelbesirash” blu,njejte me Ramen ne 2013.
Oligarket qe paguajne ne dy krahet,politikane te korruptuar e fryre me pasuri e pushtet,,huligane te paguar,fanatike te manipuluar..,te gjithe bashke,nuk jane pergjigje e zgjidhje per te permbysur nje rregjim.
Kjo eshte te prodhosh modelin e Rames ne krah te kundert.
Sado me zhurme kjo menyre vecse rrudh opoziten,mban larg ata qe ne fakt percaktojne fitoren opozitare..,qytetaret normal qe refuzojne Ramen dhe modelet e tij.

Ramen e rrezon jo i ngjashmi..,por modeli i kundert me te.
Nje model jo si “aleance qelbesirash”…por ne aleance me ata qytetaret normal te ketij vendi,qe ne fakt jane Shumica e Vertete.

Kreshnik Çollaku
Partia Demokratike e Shqipërisë

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button