fbpx
KurioziteteLajmeSport

Nora na zbardh fytyrën, flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë

Nora na zbardh fytyrën, flamuri i Kosovës mbi atë të Rusisë
Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë në Gjeorgji.
Në finale të Grand Slam Tbilisi, Gjakova mposhti xhudistën nga Gjorgjia, Eteri Liparteliani ku edhe u stolis me medalje të artë.
Gjithashtu, xhudistia jonë fitoi edhe 1000 pikë Olimpike.
Më poshtë mund të shikoni se si flamuri i Kosovës ngritët lartë nga shtetet si Rusia, Kanada dhe Gjeorgjia.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button