fbpx
aktoretEkonomiKuriozitete

Njihuni me Shqiptarin më të Pasur në Botë! – Nuk është Behgjet Pacolli…@

Ai gëzon një pasuri prej më shumë se 3 miliardë dollarë dhe bizneset e tij lulzojnë në më shumë se 39 shtete të botës.

Konkretisht bëhet fjalë për Nazif Destanin i cili është edhe vëllau i aktorit të njohur shqiptar Blerim Destanit dhe djali i manjatit shqiptar Lazim Destanit.

Nazifi aktualisht llogaritet si shqiptari më i pasur ku pasuria e tij llogaritet mbi 3 miliard dollar, shkruan mapo.al.

Nazifi nuk është person publik, pasi është shumë i rezervuar me kamerat. Megjithatë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit “Opinion” moderuar nga Blendi Fevziu, transmeton albinfo.ch.

Babai i tij është Lazim Destani dhe është president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova.

Nazif Destani është biznesmen i suksesshëm, që numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button