fbpx
BotaKurioziteteLajmeSport

Një karnavale e tillë në mes të borës mbahet vetëm në Rusi

Një karnavale e tillë në mes të borës mbahet vetëm në Rusi

Qindra të apasionuar pas sportit të skive, por jo vetëm, janë mbledhur në një resort skish në Sochi të Rusisë për të marrë pjesë në festivalin e përvitshëm të karnavaleve “BoogelËoogel”.

 

Pjesëmarrësit duhet të sfidojnë temperaturat ende të ulët në Sochi dhe të bëjnë një slalom në borë, vetëm me rroba banje.

 

Eventi i përvitshëm nisi të mërkurën në resortin Rosa Khutor dhe do të zgjasë deri ditën e dielë.

 

Karnavalet e “BoogelWoogel” hynë në librin e rekordeve Guinness në vitin 2018, pasi 2000 skiatorë zbritën kodrën të veshur me rroba banje.

 

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button