fbpx
Lajme

Një javë nga vaksinimi masiv, sot marrin dozën e parë efektivët e policisë

Bëhet me dije se vaksinimi i efektivëve do të bëhet tek stadium “Air Albania” në Tiranë. Lajmi për nisjen e vakisnimit të efektivëve e bëri me dije ditën e djeshme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Nga nesër përgatitemi të vaksinojmë policinë dhe gazetarët,” tha Manastirliu dje.

Mësohet se 500 efektivë policie do të vaksinohen sot që janë kryesisht efektivë të Forcave të Rendit dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Kujtojmë që dje janë kryer 17.023 vaksinime në të gjithë vendin.

Tashmë ka mbërritur pranë stadiumit kombëtar kryeministri Edi Rama, Manastirliu dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button