fbpx
DiasporaKurioziteteLajme

Nga Ylli Çela/ Ja perse duhet te zgjohet populli shqiptar.

Ky eshte nje miting i PD -se…
Deri ketu ska asgje…sepse edhe PD ja kurre sme ka pelqyer me gafat politike te pafundme.
Por ky smund te quhet thjesht nje miting.
Eshte nje revolte popullore.
Thika ka shkuar ne koske.
Njerzit pranojne te rrine afer ne mitingje.,te rrezikojne nga covid,mirepo me mire te rrezikojne me vdekje sesa ta perjetojne tmerrin e klikes fashiste Rilindase.
Ketyre horrave, qe e shkaterruan kombin me gjithshka.
Neper qytete hija e vdekjes se kombit leviz ngado.
Te rinj,qe ikin nga syte kembet nga ky tmerr pa fund.
Pensionistet, qe qajne pragjeve te dyerve, per evlatet qe i ” lane ” vete,
dhe komunisteve te moderuar qe ushqehen me lekure populli.
U shofte kjo fare e keqe hajdutesh dhe oligarkesh.
Zgjoju o popull.
Neser eshte vone…Ndeshkojini me vote keta servile partiake qe po marrin me qafe nje komb te tere.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button