fbpx
KurioziteteLajme

“Nga 1 me 7 príll, fátin do e kènë në kráhùn e tyre…”/ Ja kùjt i víjnë lájme të mira

Do të hýjë një príll ëndrrash dhe plòtèsim dèshírash për disa shenja dhe ju táshme kèni mùndèsínë që t’i zbùlòni kë do të mbèshtèsë fáti në fíllim në këtë hyrje muaji.

Të líndùrit në dásh, bèni mirë ti vèndòsni vètes qèllimèt prímáre, disa prèj të cilave do ti rèálizòni me sùksès. Kjo është një kòhë e mirë për ju që të vèndòsni se çfarë dòni dhe si do t’ia árríni.

Mùnd t’ju dùhet të mèrrèni me disa intèrvísta pùne në zyrë, por do i’a dílni. Këtë kohë do të jètë një kohë me të pápritùra, ndáj të cilave dùhèt të trègòni kùjdès.

Megjíthátë ju jeni mèsùar me kòncèptin e bètèjës, ndáj nuk lèjòni që të tjerët t’ju shkèlín apo t’ju trázòjnë.

Juve të brícjápít, i pèlqèni shumë ndrýshímèt. Adhùròni të jetoni një jetë të mbùshùr me shèmbùj të ndrýshímit. Përpíqùni të trègòhèni të kùjdèsshèm, pasi këto ditë do të pèrbállèni me disa njerëz që nuk e pèlqèjnë ndrýshímín e plánève.
Jèni në mes të një zgjèdhjèje dèlíkáte. Nga njèra anë qèndròn fámílja juaj, nga ana tjètër, egòja e kárríerès.Të ndèrùar shígjètárë, këto ditë do të kèni një bísèdë që jeni pèrpjèkur shumë ta shmángní. Pèrpíqùni të mos shprèhèni për gjëra që mùnd të pèndòheni.Mòs e fájèsòni veten, por mos kùjtòni se jèni pa pèrgjègjësi.Mòs lèjoni t’ju nxísín njerèz që ju dínè sèkrètèt apo që e dínë se ju dòni t’i mbròní.Mos lùáni lojëra të pístá. Kálòjini këto ditë në páqè dhe bèni mírë t’u shmángèni shèrrèvè.

Shenja e èmbèl e gafòrrès, do të káloni një kohë argètùesè dhe nën shòqèrinè e miqve të mirë. Për shkák të lòdhjès së përgjíthshmè do t’ju dùhet të bèni një pùshím të gjatë, sepse këto dítë do t’ju sùrprízòjnë shumë.

Ju kèni qèjf sfídát, por nuk do të kèni të tilla sepse për 7 ditë do t’ju rèalízohet një dèshírë shumë e madhe.

Jèni të gátshëm të kálòni çdo pèngèsë që hásní në rrugën tuaj. Kur të árríni qèllimet që kèni, bèní një pùshím.

Ju “thùmbùèsít” e ákrèpit, do të jeni shùmë òptímíst javën e párë, por një pèrsòn i vèçántë do t’jua lárgòjë këtë ndjènjë pòzítive dhe do t’ju bèjë të dýshòni te vetja dhe te të tjerët. Bèni mirë ta mbáni lárg këtë njeri (fèmèr).

Mos híqní dorë nga gjèrat që kèni ndër mènd të bèni dhe mos u dòrèzòni pèrbállë sfídáve. Jèni duke pròvùar disa gjëra të reja dhe do t’ia dílni për mrèkùlli.

Vítí i ujòrève, ndáj ju të kësaj shenje po pèrpíqèni me máksimùmín tuaj t’i bèni gjërat të fùnksíònòjnë, por jo gjíthçka në një lídhje várèt nga ju.

Gjatë javëve të mèpárshme keni bèrë një háp párá dhe disa hápa pás.

Nuk ka rèndèsi nëse kánë qènë çèshtje pune apo dashùríe, gjërat do të shkòjnë mirë.

Jèni të etùr ta fílloni jetën nga e párá dhe me shumë pásíòn.

Pèrpíquni të jèni të kùjdèsshèm. Si pèrhèrë, ju pèlqèn të qèshni dhe të jèni mirënjòhës për gjèrat që kèni

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button