fbpx
KurioziteteLajme

Ndërroi jetë mes flakëve pasi shpëtoi punonjësit e tjerë, Arjan Sala shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Ndërroi jetë mes flakëve pasi shpëtoi punonjësit e tjerë, Arjan Sala shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Arjan Sala është shpallur sot ‘Dëshmor i Atdheut’. Titulli për 33-vjeçarin është dhënë nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

 

Kujtojmë se i riu, shef i sigurisë në një qendër tregtare, hyri në magazinën ku ra zjarri dhe pasi shpëtoi 25 persona, u bllokua mes flakëve dhe humbi jetën.

Trupi i tij u gjet pas 60 orë kërkimesh në katin minus 1 të kësaj godine, në një dhomë të vogël.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button