fbpx
Bota

Ndërhynë për riparimin e një defekti, humbin jetën 3 elektricistë në Greqi, mes tyre një shqiptar

Incident i frikshëm në Eretria, humbasin jetën 3 elektricistë gjatë riparimit në një shtyllë korrenti, me dëshmitarë mjaft banorë të fshatit, që lajmëruan të shokuar autoritetet.

Viktimat, 2 grekë dhe një emigrant shqiptar, banor i fshatit afër Eretria, në ishullin Evia u goditën nga 20.000 volt pak orë më parë.


W3Schools

Një elektricist u var në shtyllë, ndërsa dy të tjerët forca e goditjes i rrëzoi të vdekur përdhe.

Dëshmitarët të shokuar ndiqnin shpërthimin në shtyllë dhe vdekjen e menjëhershme të 3 elektricistëve, ndërsa një i katërt është në gjendje të rëndë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button