fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Merkel: Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë

Merkel: Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë

Edhe kancelarja gjermane ka uruar.

 

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka uruar besimtarët myslimanë në Muajin e Ramazanit.

 

Ajo ka thënë se Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë, njofton Klan Kosova.

 

“Muaji i agjërimit të Ramazanit është gjithashtu një kohë për ta mbështetur njëri-tjetrin – një kohë për të menduar për ata në nevojë dhe për t’iu kushtuar vëmendje”.

 

“Për shumë kë dhe veçanërisht për njerëzit e moshuar që vuajnë nga pasojat e pandemisë, është shumë e rëndësishme të gjejnë vëmendjen dhe mbështetjen e të tjerëve”.

 

“Ju uroj juve dhe familjeve tuaja të gjitha të mirat dhe natyrisht shëndet! Pavarësisht nga rrethanat e pafavorshme, Ramazani mund të jetë një kohë paqësore e soditjes dhe forcimit të ndërsjellë për ju”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button