fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Louis Vuitton hedh në treg çantën si aeroplan, kushton 39 mijë dollarë

Louis Vuitton hedh në treg çantën si aeroplan, kushton 39 mijë dollarë

facebook sharing button 163twitter sharing buttonpinterest sharing buttonemail sharing buttonsharethis sharing button

 

Shtëpia e modës Louis Vuitton është kthyer në qendër të vëmendjes këtë javë pasi ka krijuar një koleksion çantash që është në formën e një aeroplani. Ky koleksion u prezantua në Paris në janar dhe tani del në dyqane.

 

Drejtori krijues i Louis Vuitton Virgil Abloh, i cili është gjithashtu themeluesi i markës Off-White, doli me një çantë në formën e një aeroplan që shitet me 39,000 dollarë.

 

Abloh njihet për eksperimentimet e tij. Vitin e kaluar ai krijoi një cantë të mbushur me arushë të vegjël. Abloh, megjithatë, nuk është i parë që doli me çanta në formë të çuditshme, një mënyrë që ndjekin shtëpitë e modës për të tërhequr vëmendjen më shumë sesa të bëjnë shitje.

 

Çanta “Hektor” e stilistit amerikan Thom Browne, e cila është në formën e një qeni, është kthyer në një trend dhe kushton nga 26.000 dollarë në 30.000 dollarë për ato që e duan me lëkurë krokodili. / KultPlus.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button