fbpx
Lajme

LAJM I FUNDIT/ Aksident detar në Itali, anija me flamur shqiptar fundos peshkarexhën italiane

ITALI- Anija me flamur shqiptar është përplasur me peshkarexhën italiane të cilën e ka fundosur. Aksidenti raportohet të ketë ndodhur mesditën e sotme. Pas përplasjes, ekuipazhi i anijes me flamur shqiptar ka bërë të mundur shpëtimin e katër marinarëve italianë që ndodheshin në peshkarexhë.

Më pas, ekuipazhi i anijes shqiptare ka njoftuar edhe autoritetet përkatëse për këtë aksident. Katër marinarët italianë ndodhen në spital, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button