fbpx
DiasporaKurioziteteLajme

Ja kush janë dy shqiptarët që e kishin shëndrruar apartamentin në depo kokaine

E kishin shëndrruar apartamentin në depo kokaine: Prangosen dy shqiptarët në Londër, u kapën me 1.6 milionë paund drogë (emrat)

Dy shqiptarë janë arrestuar në Londër, pasi u kapën me 20 kg kokainë që arrinte vlerën e 1.6 milionë stërlinave, si dhe £25,000 para ‘cash’.

Sipas raportimit të medieve të huaja, droga u gjet në një apartament në Rotherhithe në juglindje të Londrës. V. M, 43 vjeç dhe F, N, 31 vjeç janë dy shqiptarët e arrestruar, pasi akuzohen për trafik droge.

Gjatë kontrollit në apartament, policia angleze gjeti dhe sekuestroi kokainën, e cila nëse do të shitej, do të arrinte vlerën prej 1.6 milionë paund.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button