fbpx
Kosova

Ja deklarata e fundit e Erdogan/ Unë do ta zgjidh ceshtjen e Shqiptarëve me Serbinë përmes..

Ja deklarata e fundit e Erdogan. Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi se vendi i tij është i gatshëm të bëjë ç`është e mundur për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Si dhe mediat serbe pretendojne se Erdogani ka nënvizuar që arritja e një marrëveshjeje Prishtinë-Beograd, e cila do të ishte e pranueshme për të dyja palet

Ai ka shprehur edhe vullnetin per te qene ndermjetesues per dialogun. Mbetet per tu pare a do e lejojne nderkombetaret, shkruan si gjithmone, ditorja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button