fbpx
KurioziteteLajme

Instagrami sjell risi në mbrojtje të shëndetit mendor

Instagrami ka zbuluar se do t’i japë përdoruesve opsionin për të fshehur pëlqimet në postimet e tyre, në përpjekje për të mbrojtur shëndetin mendor.

Nga ky aplikacion kanë thënë se kjo do të bëhet për të bërë një test global të vogël, që do të lejojë përdoruesit të zgjedhin cila eksperiencë është më e mirë për ta.

Albeu.com

Story ItemRama “flirton” me Bashën nga Shkodra dhe zbulon dy njerëzit që nuk i duron: Ilir Meta dhe Sali Berisha!
Story ItemMesazh Tom Doshit? Rama mbështet akuzat e Yuri Kim: Ka shumë të drejtë!
Story ItemSindi shpërthen në lot: Çfarë ju kam bërë që më urreni kaq shumë? (VIDEO)
Story ItemSkandali në Turqi, presidenti i Galatasaray sulmon lojtarët: Jemi lodhur nga orgjtë dhe festat e shfrenuara (FOTO LAJM)
Story ItemRama në Shkodër, përballet me sulmet e ofendimet e qytetarëve: Çfarë ke me nënën time? (VIDEO)
Story ItemAna dhe Arsimi i japin fund lidhjes? Ish-konkurrenti e thumbon keq (FOTO LAJM)
Story ItemRama bullizon keq shqiptarët: Qerosë nga 200 kg, i kishte vënë poshtë dhjami (VIDEO)
Story ItemPërlotet Rita Lati: Zgjimet në çift? Nuk ka shanse!
Story ItemSi në filma: I iku policisë me Audi A4 në Maqedoni, kapet kosovari pas dy orësh ndjekjesh
Story ItemRamos e mbyll me Realin, media spanjolle zbulon bisedën “lamtumirëse” me Perez (VIDEO)
Story ItemNga komplimenti për mjeken tek batuta e hidhur me infermierin, Rama: Pse je veshur si shofer taksie?!
Story ItemKurti kërkon njohjen e Kosovës nga Greqia

Instagrami sjell risi në mbrojtje të shëndetit mendor

Instagrami ka zbuluar se do t’i japë përdoruesve opsionin për të fshehur pëlqimet në postimet e tyre, në përpjekje për të mbrojtur shëndetin mendor.

Nga ky aplikacion kanë thënë se kjo do të bëhet për të bërë një test global të vogël, që do të lejojë përdoruesit të zgjedhin cila eksperiencë është më e mirë për ta.

Instagrami filloi të fshehte pëlqimet për përdoruesit në shtatë shtete më 2019 për të parë nëse “zvogëlon presionin e lidhur me postimin”.

Por, kjo provë mori disa përgjigje negative, duke bërë që Instagrami të bënte sërish ndryshime, shkruan DailyMail.

Këtë herë, përdoruesit do të vendosin vetë nëse duan të shohin pëlqimet në postimet e të tjerëve dhe nëse ata duan të shohin pëlqimet në postimet e veta.

Instagrami ka shqetësime se shikimi i një postimi me mijëra pëlqime mund të çojë në ndjenja të vetëvlerësimit të ulët te përdoruesit që kanë vetëm disa pëlqime në postimet e tyre apo më pak shokë/shoqe në aplikacion.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button