fbpx
Show-Biz

Habit Rati: Kam fituar edhe 100 milion lekë brenda natës

Këngëtari i njohur, Rati është rikthyer në tregun muzikor me një baladë pas 15 vitesh. Ai ka treguar detaje rreth baladës ‘Nostalgjia’ dhe videoklipit të saj, i xhiruar në Stamboll. “15 vite që rikthehem me baladë, e fundit ka qenë ‘Një medalje ka dy anë’. Teksti është punuar nga Edlir Begolli, ndërsa klipi është xhiruar në Stamboll”.
Është shumë e vështirë të xhirosh me njerëz se një pjesë nuk kanë qejf të dalin, një pjesë po, varet sipas skenarit. Mua më ngjisin baladat, u bën shumë vite që s’kam bërë, po erdhi koha të rikthehesha. Faktikisht në treg janë më shumë ritmiket, por për një thyerje duhen baladat”.

Më tej, Rati ka treguar se i mungojnë mbrëmjet me muzikë live dhe shifra më e madhe që ka fituar ka qenë 100 milionë lekë në Laç. “Më ka marrë mall për kohën kur hidhej leku letër. Jo vetëm mua, po të gjithë artistët e live për kohën kur nisje dhe hidhej leku nga lart. Shifra më e madhe që kam fituar është 100 milionë lekë me gjithë grupin në Laç. I përshëndes shumë ‘naçut”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button