fbpx
Lajme

Greqia merr vendimin drastik edhe për një tjetër pikë kufitare!

Lajm i  fundit/ Masat ne kakavijë do qëndrojnë në fuqi, gjithëashtu edhe pikat e tjera kufitare si a jo e Qafë Botës në Sarandë do të qëndrojë e mbyllur deri në 22 mars.

Ky është vendimi i fundit i qeverisë Greke për këto dy pika kufitare me shqipërinë

Policia greke njofton se pikat e kalimit kufitar Kakavijë thuhet se cdo ditë do të lejohet të hyjnë në tokën greke vetëm 400 persona të paisur me dokumenta të rregullta greke.

Theksohet se pika Kufitare e Qafë Botës do të vijojë të qëndrojë e mbyllur.

Nga ana tjetër policia greke e ka pranuar se mbyllja e  Qafë Botws ka sjellë probleme serioze pasi është një urë komunikimi mes minorietit që jeton në shqipwri dhe zonës së Thesprotisw.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button