fbpx
Lajme

Gjeniu 7 Vjeçar Shqiptar Nga Lezha, Thyen Rekordin Guines Në Botë, Reciton Pa U Ndalur Mbi 3000 Vargje Të Fishtes

Ky eshte gjeniu i ri Shqiptar Nikoll Prendi, që recitoi mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes, i ftuar nga Agron Llaka ne emisionin Al Pazar.

Ai eshte nje nga rekordet e 2020 dhe shpresojm qe te behet i ditur si vete Fishta.
7 vjeçar Nikoll Valentin Prendi, thyen Rekordin Gines në Botë, si i vetmi femijē fenomen nē botē që rreciton pa u ndalur mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes.
Ai eshte nga qyteti i Lezhes dhe te gjithe e therrasin gjeniu i vogel.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button