fbpx
BotaKurioziteteLajmeShow-Biz

Gazetarja serbe bën ‘shqiponjën’, përkrah shqiptarët në Serbi

Gazetarja serbe bën ‘shqiponjën’, përkrah shqiptarët në Serbi
Ish- korrespondentja dhe redaktorja e RTS-së Vera Rankoviç, është solidarizuar shqiptarët në Serbi pas incidentëve ku dhjetra serb bënë thirrje rraciste ndaj tyre pak ditë më parë.

Rankoviç ka publikuar një fotografi duke e bërë shqiponjën, simbolin shqiptar. Bashkë me këtë fotografi të postuar ajo ka thënë se kjo është përgjigja e saj ndaj fashistëve nga Borça.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button