fbpx
LajmeShendetesi

E rëndë/30-vjeçarja ndërron jetë gjatë lindjes së fëmijës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në maternitetin e qytetit të Fierit.Nga informacionet paraprake, bëhet me dije se një grua nga Mallakastra ka humbur jetën gjatë lindjes së fëmijës së saj.Mësohet se bëhet fjalë për një 30-vjeçare e cila ka ndërruar jetë në spital, pasi ishte duke sjellë në jetë fëmijën e saj .

Familjarët e saj kanë pretenduar se stafi i spitalit ka bërë mjekim të pakujdesshëm.

Ata i janë drejtuar Prokurorisë me kallëzim penal dhe ajo ka nisur hetimet.

Trupi i 30-vjeçares po i nënshtrohet autopsisë.Mësohet se foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Priten detaje të tjera në vijim, lidhur me këtë ngjarje të rëndë.

burimi:korcablog.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button