fbpx
Kuriozitete

E pazakontë! Hardhuca gjigande “pushton” supermarketin, tmerrohen klientët

Një hardhucë gjigante ka tmerruar punonjësit dhe klientët e një supermarketi në Tajlandë, pasi nisi të ngjitej nëpër rafte. Hardhuca doli nga një kanal dhe u fut në supermarket, duke hedhur në tokë disa kuti qumështi gjatë “inspektimit” të saj.

Menjëherë, punonjësit njoftuan policinë, që erdhi me pajisjet e duhura për të bërë kapjen e hardhucës së madhe. Hardhucat aziatike kanë përmasa të mëdha dhe jetojnë në kanale, ku ushqehen me pesh, gjarpërinj, bretkosa dhe mbeturina. Ato janë agresive kur ndihen të kërcënuara dhe kanë një kafshim helmues.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button