fbpx
AktualitetKosovaLajme

E FUNDIT/ Aksident me 3 të vdekur në Kosovë, dyshohet se janë nga Shqipëria

E FUNDIT/ Aksident me 3 të vdekur në Kosovë, dyshohet se janë nga Shqipëria

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Raçë të Gjakovë ku si pasojë tre persona kanë humbur jetën.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisës së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj shkruan ekspress.

“Ju njoftojme se sot rreth ores 07:40 policia është per një aksident ne Fshatin Raçë .Patrullat policore kane dalur ne vendin e ngjarjes ku kane verejtur se brenda veturës e cila kishte dalur jashte rruges kane qenë 3 persona. Ne vendin e ngjarjes kane dalur ambulanta , zjarrëfiksat , njësia e trafikut si dhe prokurori kujdestar.Nga ana e personelit mjeksorë ne vendin e ngjarjes eshte konstatuar se personat qe gjindeshin brenda veturës ishin pa shenja jete. Ju mbajmë te informuar”, ka thënë Gjurkaj.

Dyshohet se viktimat janë shtetas të Shqipërisë.

Burimi TetovaSot.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button