fbpx
Lajme

Dyshohen për vrasje dhe trafik droge, në kërkim 2 shqiptarët në Britaninë e Madhe

Policia britanike ka shpallur në kërkim Josif Nushi, 26-vjeç dhe Mihal Dhana, 27-vjeç, 2 të rinjtë me origjinë shqiptare, të cilët dyshohet se janë autorët e vrasjes së Tomasz Waga, trupi i të cili u gjend i pajetë nga kalimtarët më 28 Janar në Westville Road, Penylan, Cardiff.

Sipas Policisë dy të rinjtë dyshohet se kanë qenë të përfshirë në prodhimin e kanabisit.

Sipas BBC, për vrasjen e britanikut janë përgjegjës 4 persona, prej të cilëve 2 ndodhen në paraburgim dhe 2 janë në kërkim.

Për herë të parë bëhen publik emrat, të dhënat dhe fotot e dy shqiptarëve Josif Nushi dhe Mihal Dhana.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button