fbpx
KurioziteteLajme

Dua Lipa nuk ka të ndalur, fiton edhe një çmimin të rëndësishëm

 

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, prej shumë kohësh qëndron në top listat botërore dhe sukseset e saj nuk kanë të ndalur. Së fundmi këngëtarja ka fituar një çmim të rëndësishëm në “Latin American Music Award” si ‘Favorite Artist-Crossover’.

Dua lajmin e bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, ku u shpreh tejet e lumur për këtë sukses dhe i falënderoi të gjithë.

Kujtojmë se këngëtarja shqiptare u vlerësua si “mbretëresha e karantinës” pas suksesit që pati me albumin “Future Nostalgia”, i cili u publikua në një kohë që e gjithë bota ishte në izolim total nga pandemia e virusit COVID-19.

“Future Nostalgia”, shënoi një tjetër sukses duke bërë që të renditet në vendin e parë për sa i përket albumeve më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar dhe për vitin 2021 janë shitur plot 68.926 kopje.

Këtë lajm e bëri të ditur vetë Dua, ku nëpërmjet një postimi në InstaStory ku është shprehur shumë e lumtur për këtë arritje të sajën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button