fbpx
BotaKosovaSport

Distria Krasniqi, kampione evropiane

Distria Krasniqi, kampione evropiane
facebook sharing buttontwitter sharing buttonpinterest sharing buttonemail sharing buttonsharethis sharing button

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Evropianin e xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë, transmeton KultPlus.

Distria është kampione evropiane në kategorinë deri 48 kilogramë. Distria në finale është dashur të përballet me ukrainasen Daria Bilodid. Por Bilodid hoqi dorë nga meçi për shkak të një lëndimi.

Bilodid është kampione e dyfishtë botërore dhe të dyfishtë evropiane. Distria kishte dy humbje në të kaluarën nga Bilodid.

Për Distrinë është titulli i parë evropian për seniorë. Ajo kishte një medalje të argjendtë nga viti 2018 dhe një të bronztë nga viti i kaluar.

Deri në finale, 25-vjeçarja kaloi italianen Francesca Giorda, izraeliten Shira Rishony dhe rusen Sabina Giliazova.

Distria është pretendente për medalje në Botëror e po ashtu në Lojëra Olimpike. Ajo është në një seri impresive. / KultPlus.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button