fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Deputeti Çollaku apel qeverisë: Diasporën e keni harruar dhe po përçmoni.

Deputeti Çollaku apel qeverisë: Diasporën e keni harruar dhe po përçmoni.

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku akuzoi qeverinë shqiptare në Komisionin Jashtme, ai theksoi që buxheti i vitit 2023 është i pa mjaftueshëm, ju po i fyeni po i përcmoni shqiptarët që jetojnë jasht shtetit.
Gjysma e shqiptarëve jeton jashtë shtetit ata janë të pa mbrojtur të pa përfaqsuar nga qeveria shqiptare, është fakt që ju po i përçmoni shqiptarët në diaspor për arsyen se ju i keni alokuar buxhetin më qesharak prej 1 milion Euro.
Deputeti Çollaku kërkoi që të rritet buxheti për diasporën qeveria shqiptare ti ndihmojë shqiptarët që jetojnën nëpër botë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button