fbpx
KurioziteteLajme

Dasma e bujshme, sheiku paguan 50 milion dollar dhe e “mbulon” në diamante nusen 25-vjeçare (VIDEO)

Dasma e bujshme, sheiku paguan 50 milion dollar dhe e “mbulon” në diamante nusen 25-vjeçare (VIDEO)

50 milion dollarë për të marrë një nuse 25 vjeçare.

Kështu ka ndodhur në Emiratet e Bashkuara, ku një sheik 65 vjeçar ka “blerë” nusen e tij me 50 milion dollar dhe dasma nuk ka munguar pa u bërë pjesë e medias.

Një karrocë e mbushur me dhurata për nusen dhe familjen e saj, u pa gjithashtu në vendin ku u bë dasma. Historitë rreth kësaj dasme janë bërë virale në internet.

Nuk kanë qenë të pakta dhe reagimet e qytetarëve në lidhje me këtë ngjarje mjaft interesante. Amal Abdul, një përdorues i Twitter, shkruan:

Princi Arab Sultan Bin Salman, 68 vjeç u martua me një vajzë 25 vjeçare. Çmimi i saj ishte rreth 50 milion dollarë. Kishte diamante si dhuratë. Madje, kishte diamante edhe në fustanin e saj të nuses.

Sulltan bin Salman është i pari Saudit, Arab apo Musliman që udhëtoi në hapësirë. Udhëtimi i tij u realizua në vitin 1985 në anijen hapësinore të NASA-s Discovery. Babai i tij ka qenë mbret i Arabisë Saudite që nga 2015.

pic.twitter.com/Yxh2pEz6Ya

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button