fbpx
KurioziteteLajmePolitika

“Braktisi” Berishën, Julian Deda bën “premtimin” live: Do ta rikthej Çiljetën

“Braktisi” Berishën, Julian Deda bën “premtimin” live: Do ta rikthej Çiljetën

Mbrëmjen e djeshme më emosionin “Soiree” një ndër të ftuarit ka qenë aktori i njohur i humorit, Julian Deda ku diskutoi mbi figurat shqiptarë të cilët janë bërë pjesë e politikës.

 

Deda gjatë emisionit improvizoi një fjalim ku i kërkonte popullit që të votonin Partinë Demokratike, duke qenë se prej vitesh ai e ka shprehur hapur mbështetjen për këtë parti.

 

Gjithashtu aktori “premtoi” se do të rikthente Çiljetën në PD dhe të gjithë shpërthyen në të qeshura.

 

“Qytetarë të Shqipërisë, me ne do të qeshni. Do të qeshi mirë edhe ai që do të qeshi i pari dhe jo ai që qesh i fundit. Me ne nuk do të ekzistojë shprehja ‘qesh e qaj’. Vetëm qesh. Kur të fitojmë ne, gotat e rakise do t’i kthejmë dhe barcaleta do tregojmë shumë që të qeshim. Unë qesh, ti qesh, ai ajo qesh, ne qeshim ju qeshni, ata vjedhin. Thoni të gjithë një zëri: Julian Deda tungjatjeta. Me mua në pushtet do të na rikthehet Çiljeta”- tha Juli.

 

Çiljeta ka qenë një simpatizante e Partisë Demokatike mirëpo me ardhjen e Lulzim Bashës në krye të saj vendosi të tërhiqej dhe së fundmi e pamë në krah të Erion Veliajt si mbështetëse të tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button