fbpx
LajmePolitika

Balotazhi në pesë qytete, ja kush janë fituesit e primareve të PD

Ne pese qytete te vendit, PD zhvilloi diten e sotme balotazhin e primareve.

Ne keto pese qytete jane shpallur tashme fituesit, nderkohe qe ne Tirane, balotazhi nuk u mbajt per aresye se kandidati Ilir alimehmeti u terhoq nga gara duke lene fitues Belind Kellicin.

Balotazhi ne 5 qytete:

Në Fier fitues është Evdar Kodheli me 579 vota, ndërsa kandidati tjetër Artur Mahmutaj mori 360 vota.

Në Mat është shpallur fitues Skënder Gjuci me 478 vota, ndërsa 190 vota i mori Bukurosh Ballabani dhe 8 rezultuan të pavlefshme.

Në Librazhd fitues shpallet Shefki Çota me 417 vota,  ndërsa kandidati tjetër, Arianit Leka mori 227 vota.

Në Mirditë u shpall fitues Albert Mëlyshi me 528 vota ndërsa Aleksandër Lala mori 332 vota.

Në Dibër fiton Ismail Uka me 566 vota ndërsa Besnik Alku mori 565 vota.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button