fbpx
AktualitetPolitika

Arian Çani zbulon lëvizjen e fshetë të Ramës: “Ja çfarë do të bëjë ai nëse nuk fiton zgjedhjet”

Gazetari dhe moderatori i njohur Arian Çani është përfshirë shumë në debatet dhe analizat politike në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Së fundmi ai ka zbuluar lëvizjen e fshehtë të Ramës që sipas tij lidhet me faktin e humbjes së zgjedhjeve. Çani theksoi se nëse Rama humbet, do të vazhdojë të jetë në krye të PS-së për t’i dhënë vetes mundësi që të vijë sërish në krye të qeverisë.

Brenda Partisë Socialiste ai nuk ka besim tek askush tjetër që mund t’ja bëjë punën siç e bën vetë ai. Megjithëse Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj ka potencial, lidershipin Rama do ta mbajë vetë, të paktën kështu shprehet gazetari.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button