fbpx
Politika

“BALLKANI I HAPUR”/Kur pritet që Rama të vizitojë Serbinë?!

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Serbinë në datat 3 dhe 4 nëntor, ku do të mbahet takimi i radhës mes tre vendeve që kanë firmosur për iniciativën e ‘Open Balkan’.

 

Mësohet se Rama, presidenti serb Vuçiçi dhe nuk dihet se kush do të përfaqësojë Maqedonisë e Veriut pas dorëheqjes së Zoran Zaev, por që delegacionet do të diskutojnë në Beograd për hapat e radhës për konkretizimin e lëvizjes së lirë të njerëzve dhe mallrave për qytetarët e tyre. Takimi mes liderëve të shteteve do të zhvillohet me dyer të mbyllura dhe më pas do të ketë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button