fbpx
AktualitetLajmeSport

Shaqiri me super rrogë te Lyoni, nuk do e besoni sa do fitojë shqiptari

Shaqiri me super rrogë te Lyoni, nuk do e besoni sa do fitojë shqiptari
Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, u zyrtarizua ditën e sotme te skuadra e Lionit në kampionatin francez. 29-vjeçari u largua nga Liverpuli, teksa nënshkroi kontratë 3-vjeçare me klubin e ri, ku do të përfitojë plot 350 mijë euro në muaj.
Mediat franceze kanë arritur të zbulojnë se mesfushori nga Gjilani, do të përfitojë brenda një jave 87 mijë 500 euro, kurse brenda një viti do të merr mbi 4 milion euro.
Një shifër e konsiderueshme kjo, edhe pse vlerat e Shaqirit dihen. Në të kalaurën Xherdani, ka arritur të fitojë shumë trofe, ku spikasin Champions Leaguat me Bajernin dhe Liverpulin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button