fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Bie rrufeja në mes të dasmës, 17 viktima. Dhëndërri plagoset, nusja s’pëson asnjë dëm

Bie rrufeja në mes të dasmës, 17 viktima. Dhëndërri plagoset, nusja s’pëson asnjë dëm
Të paktën 17 persona u vranë dhe më shumë se 10 të tjerë u plagosën sot kur rrufeja goditi një dasmë në një varkë në Bangladeshin veriperëndimor , thanë zyrtarët.

Rrufeja varkën që po lundronte në brigjet e lumit Padma në Simbang, ndërsa dasmorët po shkonin drejt shtëpisë së nuses , tha oficeri i policisë Farid Hossein.

“Ne kemi informacione për 17 persona që vdiqën dhe të tjerë që u dërguan në spital”, u shpreh Hosain.

Mes të plagosurve është edhe dhëndri. /m.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button