fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

Parashikimi i motit/ Sot temperaturat arrijnë deri në 41 gradë

Sipas MeteoAlb: Moti në Shqipëri do të karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta, situatë e cila vijon deri pasdite kur në gjysmën lindore të vendit shfaqen vranësira kalimtare.

Ndersa bregdeti vijon me kthjellime.

Parashikohet qe moti i nxehtë të mbetet edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë.

Kosova

Republika e Kosovës vijon me kthjellime gjatë paradites. Por mesdita sjellë kalime vranësirash në zonat veriore të saj edhe pse nuk priten reshje. Parashikohet që edhe mbrëmja të vijoj me kthjellime.

Maqedonia e Veriut

Mbetet edhe dita e enjte në ndikimin e të nxehtit afrikan, ku kthjellimet dhe temperaturat e larta do jenë mbizotëruese. Por pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër territor edhe pse temperaturat vijojnë të larta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button